HAKKIMIZDA

KURULUŞ VE DEVAMI

UPLASS 24 yılık bir tecrübeye sahip, kendi adına da 10 yıldır havacılık ve yolcu taşımacılığı ve inflight catering, market, fast food konusunda ambalaj çözümleri sunarak, bizatihi üretim yapmaktadır. Araştırmacı ruhu sebebiyle yenilikleri sürekli takip etmekte ve her zaman işbirlikçilerine pratik çözümler sunmaktadır.

SEKTÖRE SUNDUĞUMUZ FARKLILIKLAR

Sektörümüzde sunmuş olduğumuz farklılıklar yaratıcı, inovatif yolcu ve kullanıcı konforunu sağlayıcı yüksek kaliteli ve düşük maliyetli pratik çözümlerdir. Bunun yanı sıra tasarım ve AR-GE çalışmalarıyla sektöre daima hakim yenilikçi genç ve dinamik bir yapıya sahiptir. Müşterilerinin isteği doğrultusunda çok yaratıcı ve firmanın marka değerini arttırıcı çözümler sunarak kısa sürede uygulamaya geçme yeteneğine sahiptir. Bu çözümleri sunarken bir taraftan müşterisinin kalitesini ve maliyetlerini düşünürken, diğer taraftan da yolcuların veya kullanıcıların konforunu ve yüksek beğenisini hedeflemektedir.

İSTANBUL FABRİKA

Uplass 2006 yılında İstoç Ticaret Merkezinde kurulmuştur. 2009-2011 yılları arasında ulaşmış olduğu ihracat hacmi dolayısı ile İKİTELLİ ORG. SAN. BÖLGESİ'nde vergi rekortmenleri arasında girmiştir. 2019 yılında şuanki üretim tesisi olan ARNAVUTKÖY fabrikaya taşınarak 2 extrüde hattı ile aylık 1250 ton işlenmemiş levha ve 4 Termoform hattı ile 750 ton bitmiş ürün elde etmektedir. Toplam alanı 16.000m2 ve 12.000m2 kapalı alana sahip Arnavutköy fabrikada üretim hayatına devam etmektedir. Uplass 150+ çalışanı ve son teknoloji ile donanmış makine parkuru ile hızla büyümeye devam etmektedir. Uplass yaklaşık 100 konteynetlik depolama hacmi ile çift konteyner yükleme rampası ile ürünlerini paletli ve hijyenik bir şekilde muhafaza edip sevk etmektedir. Sahip olduğu geniş mühendislik kadrosu ile sektörde öncü firmalardan biri haline gelen Uplass 2019 yılında geliştirmiş olduğu Biodegredable ürünler ile sektörde öncü firmalar arasına girmiştir. Aynı yıl sahip olduğu vizyon ile www.biodegradable.com.tr, www.compostable.com.tr adı iki web sitesinin tüm haklarını satın alnmıştır.

MALATYA FABRİKA

Uplass, 2018 yılında almış olduğu stratejik karar neticesi ile Malatya 1.Organize Sanayi Bölgesinde toplam alan 10.000m2 ve 7.500m2 kapalı alan ile tesisin temelleri atılmıştır. 2020 yılında +50 çalışanı ile faaliyet hayatına başlamıştır. Çok kısa bir sürede enjeksiyon makine yatırımları ile aylık 100 ton üretim hacmine ulaşmıştır. 4.000m2 kapalı depolama alanı ile ürünleri paletli ve hijyenik bir şekilde muhafaza edip sevk etmektedir.